Oversteekplekken toegankelijker gemaakt 

In september zijn de oversteekplekken in het centrum van Dinxperlo opnieuw aangelegd, zodat het centrum beter toegankelijk is. 

Afgelopen voorjaar richtte de gemeente het centrum van Dinxperlo opnieuw in. Kort voordat de herinrichting was afgerond, kreeg de gemeente een tip van een inwoner om het centrum toegankelijker te maken voor blinden en slechtzienden. 

Geleidenstroken 

Het was meneer Jansen opgevallen dat er geen oversteekplekken voor slechtzienden waren. Zijn vrouw en zoon zijn slechtziend, en oversteekplekken met geleidenstroken zijn van groot belang voor alle blinden en slechtzienden.  Ze helpen om zelfstandig en veilig over te steken en vergroten de toegankelijkheid van het centrum. Geleidenstroken zijn speciale ribbelige stroken in het wegdek die blinden en slechtzienden met hun taststok of voeten kunnen volgen. Ze leiden hen veilig naar de oversteekplaats en helpen de juiste richting te vinden. 

Aanpassingen 

Meneer Jansen benaderde wethouder Groters. Samen liepen zij een rondje door het centrum. Zo konden ze samen bekijken waar de geleidenstroken toegevoegd moesten worden aan de oversteekplekken. Wethouder Groters zei: “Toegankelijkheid is erg belangrijk voor onze gemeente. Ik ben dan ook blij dat de familie Jansen zich bij ons heeft gemeld.” Naar aanleiding van de wandeling en het gesprek met familie Jansen zijn meerdere oversteekplekken aangepast. Wim Jansen vertelt: “Het is een schitterende aanpassing voor slechtzienden. Dit zou standaard in alle bouwplannen moeten worden opgenomen.” 

Toegankelijkheid 

Het aanbrengen van geleidenstroken maakt een groot verschil voor mensen die slecht zien. “Het geeft vrijheid,” vertelt meneer Jansen namens het gezin. “Je kunt zelf bepalen waar en wanneer je naartoe gaat, zonder afhankelijk te zijn van anderen. Dat is het grootste voordeel.”